• Serpil Ciritci

Anladım ki;

En son güncellendiği tarih: 8 Şub 2019

Aynı şeyleri düşünmeye devam ederek yeni bir hayat inşa edemiyorum Yeni bir ruh hali de… Artık yeni şarkılar söylemenin zamanı çoktan gelmiş!


Anladım ki; Bıraktığım her arzum ile birlikte onun gerçekleşmesini engelleyen korkularımı da bırakıyorum. Olsun olsun diye direttiğim hiçbir şey olmuyor. İster yorgunluktan ister bezginlikten ne zaman ki istemekten vazgeçiyorum her şey yoluna giriyor. Çünkü bırakmamak için direndiğimiz her şeyi hayatımızda güçlendiririz.

Anladım ki ; İster kabul edelim ister etmeyelim evrende çekim yasası denilen bir fizik yasası istisnasız işliyor. Bunun anlamı şu ; düşünsel ve duygusal boyutta neye odaklandıysak o parçamız bir mıknatıs gibi ışıl ışıl parlıyor. Düşündüklerimizi çekmek üzere… Evren dediğimiz; bizim bilincimizle sürekli etkileşimde olan ve onun frekansına göre karşılık veren enerjiden başka bir şey değil. En basit anlatımla; ne ekersen onu biçersin, ne düşünürsen onu yaşarsın…

Anladım ki; Kötü düşünceler beyin kıvrımlarım arasında gezinen ve her defasında kendini çıkmaz bir sokakta bulan enerji formlarından başka bir şey değil. Oradan çıkamadıklarında içten içe beni yiyip bitiriyorlar. Binlerce düşüncenin tıpkı bir labirentte gezer gibi oradan oraya koşup çıkmaz sokaklarda birbiriyle çarpıştıklarını düşünün. Her bir düşünce kendi içinde küçücük de olsa bir enerji paketçiği. İşte o çarpışmalar başıma ağrı ,yüreğime sıkışma ve acı olarak yansıyor. “İyi de ben bunlardan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum?” demek de zihnimin ürettiği eski bir kalıp, otomatik bir kaçış programı. Aynı zihin tüm bunların bir kandırmaca, uydurma olduğunu ve asla bir kaçış yolu olmadığına da beni ikna etmeye çalışıyor.

Anladım ki; Tüm bunlardan kurtulmanın tek yolu yepyeni bir enerjinin içime akması için kendime izin vermek. O zaman her şey yeniden hizalanır ve enerjiler başka türlü akmaya devam eder. . . Evrenin sadece bizim enerjilerimize yanıt veren bir ayna olduğunu fark etmemiz bile bir sonraki adım için yeterlidir.

Anladım ki; Tüm bunları bilmek bile hayatımın bir anda peri masalına dönüşeceği anlamına gelmiyor. .Hayat kendi zorluklarını zaman zaman dayatmaya devam edecektir. Ancak biliyorum ki o zorluklar karşısında eskisi kadar kendimi kötü, acımış ya da tükenmiş hissetmeyeceğim. Aynı nedenle o enerjilerin üzerime yapışmadan geçip gitmesi de uzun sürmeyecektir.

Anladım ki; Hayat tamamen düşündüklerimi yansıtan bir ayna. Tertemiz bir yüreğin aynaya oradan da dünyaya yansımasına CENNET diyorlar…

815 görüntüleme1 yorum

Adres

© 2019 by kuantumyasamakademisi